Bilgi İşlem Daire Başkanlığı


AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN OFFICE 365 HİZMETİ

Öğrenci ePosta sistemine ve Office 365 hizmetlerinin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri için Office 365

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Office 365 Öğrenci Avantajı programı kapsamında Office 365 ürününün getirdiği faydalardan yararlanabileceklerdir. Bu kapsamda Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına erişeceklerdir.

Ayrıca, her öğrenci OneDrive üzerinde 5 TB depolama alanına sahip olabilecek, bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.
Bu servislere erişmek için https://portal.office.com üzerinden @ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı e-posta adresleri ile kayıt olabilirler.

Ayrıca, “Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indireceğiniz kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarınıza (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirsiniz. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileri ile erişebilirsiniz.

NOT : Bu hizmet sadece Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri için kullanıma açılmıştır. Ancak Akdeniz Üniversitesi Akademik ve İdari personeli de birimimize başvurduğu takdirde kendisine bu hizmetten faydalanabilmesi için @ogr.akdeniz.edu.tr hesabı açılmabilmektedir.

 

Microsoft Office
Office 365, Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher Office yazılımını hem daha kolay hale getirdiği gibi aynı zamanda diğer kişilerle ortak çalışabilmenize de olanak sağlamaktadır.

E-Posta ve Takvim
Office 365 sayesinde eposta ve takvimlerinize bilgisayarınızdan, web üzerinden ve mobil cihazınızdan erişebilirsiniz.

Anlık Mesajlaşma, Konferans ve Uzaktan Denetim
Office 365 ile gelen Lync sayesinde çalışma arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli konferans yapabilir, hatta masa üstünüzü paylaşabilirsiniz.

Web Sitesi
Office 365 SharePoint ile gelen içerik yönetimli profesyonel web sitenizi hemen açabilirsiniz.

Dosya Paylaşımı ve Doküman Yönetimi
Office 365 SharePoint kullanarak, iş arkadaşlarınızla dokümanlarınız üzerinde ortak çalışabilir ve doküman yönetimi sistemi yapılandırabilirsiniz.

Mobil Erişim
Office 365 neredeyse tüm mobil cihazlar ile uyumlu şekilde çalışmakta bu sayede verilerinize istediğiniz yerden erişmenizi sağlamaktadır.

Office Web Uygulamaları
Word, Excel, Power Point gibi tüm Office dokümanlarınızı online oluşturabilir, düzenleyebilir ve saklayabilirsiniz.

Emniyet ve Güvenlik
Microsoft verilerinizi güvende ve gizli tutmaya yardımcı olur.

 


Son Güncelleme : 25 Ekim Perşembe 2018
39